Получать на E-mail:
Новые поступления программ |
![]()
Уважаемый посетитель, Вы зашли на сайт как незарегистрированный пользователь.
Мы рекомендуем Вам зарегистрироваться либо войти на сайт под своим именем. |
|
С этой программой можно изменять и регулировать частоту шины на некоторых материнских платах, это конечно при условии, что на ней установлен «генератор частот». Вращение вентиляторов и частоту шины можно регулировать автоматически и вручную, смотря, что вам больше подходит, а так же исходя из определённых потребностей. Например, видеокарта сильно перегревается, но надо уложиться в определённый порог энергопотребления, что бы правильно распределить мощность блока питания.
Утилита может применяться для выявления неисправностей компьютера, как и при обычном состоянии компьютера, так и конкретно во время «разгона». Также за счёт замедления вентиляторов (кулеров) можно снизить общее энергопотребление и шум компьютера.
Обзор программы SpeedFan:
Перевод: Игорь Зайцев
З моніторингом все йде більш-менш просто. Існують тисячі платних і безкоштовних програм для цієї мети. А от регулювати температуру можуть далеко не всі. Сьогодні ми познайомимося з однією з цих нечисленних представниць - програмою SpeedFan.
Порівняння SpeedFan з платним аналогом CpuIdle
У обох програм є один спільний недолік - підтримка обмеженої кількості "заліза". Тобто, якщо Ви встановите одну з них на свій комп'ютер, то далеко не факт, що Вам вдасться з легкістю змінювати налаштування. SpeedFan підтримує регулювання обертів тільки 4х-пінових кулерів. В інших же випадках програма підійде тільки для моніторингу, що теж непогано.
Я не опинився в числі "щасливчиків" - у моїй старенькій системі спостерігається тільки один кулер (процесорний), та й той на три пина, тому процес налаштування і зміни швидкості я викладу тільки виходячи з теорії, описаної в мануалі :).
Установка SpeedFan
Насамперед нам слід завантажити і встановити SpeedFan. Запускаємо інсталятор і слідуємо підказкам (в основному все зводиться до натискання кнопки "Next" :)). Після установки запустимо програму:
Багатьох лякає англійський інтерфейс, і вони починають шукати русифікатори. Це хибний шлях, - підтримка російської мови вже є в програмі (треба тільки покопатися в настройках). Натиснемо кнопку "Configure", щоб зайти в меню налаштувань. Тепер переходимо до пункту "Options", шукаємо там менюшку "Language" і в ній встановлюємо "Russian".
Тепер залишилося натиснути "Ok" і перезапустити програму. Все, - вона російська :).
Інтерфейс SpeedFan
Розглянемо головне вікно - "Показники". Тут Ви бачите результат сканування Вашої системи на можливість спільної роботи зі SpeedFan, рівень завантаження процесора, швидкість обертів системних кольорів, температуру і напругу базових вузлів системи. Також тут є пара віконець для швидкого налаштування швидкості обертання кулерів.
Трохи про швидкій настройці. Якщо Ви спробуєте змінити відсоток обертання швидкості будь-якого кулера, у вас нічого не вийде :). Щоб активувати цю можливість, знову повернемося в меню "Конфігурація" і цього разу знайдемо вкладку "Швидкості". Вибираємо потрібний кулер і відзначаємо в його налаштуваннях галочкою пункт "Автоізмененіе".
Натискаємо "Ok" і, повернувшись на головну вкладку, Ви зможете регулювати швидкість обертів кулера! Це дасть шанс істотно знизити енергоспоживання і гучність Вашого комп'ютера. Однак не захоплюйтеся сильно - чим нижче буде швидкість обертання вентиляторів, тим вище температура обдуваемого компонента. Не допускайте перегрівання!
З основною функцією розібралися, подивимося, що ж ще пропонує нам SpeedFan.
Додаткові функції SpeedFan
У наступній вкладці ("Частоти") можна змінити частоту роботи системної плати, однак тут є пара недоліків. По-перше, підтримується трохи моделей (хоча, в принципі, можна використовувати і налаштування для схожих плат), а по-друге, неправильно налаштовані конфігурації можуть пошкодити комп'ютер. Так що якщо Ви - невпевнений користувач, не варто експериментувати і випробовувати долю :).
Вкладка "Інформація" дозволяє отримати відомості про роботу оперативної пам'яті, а також зв'язатися з автором, щоб поставити йому питання, що виникли або отримати свіжу конфігурацію SpeedFan для своєї материнської плати (потрібне підключення до Інтернету).
Вкладка "Екзотика" знаходиться на стадії розробки і бета-тестування, тому може спрацювати, а, може, й ні. Тут є всього одна кнопка "Показати магію". Натиснувши на неї, Ви, по ідеї :), повинні побачити як всі показники жваво приходять у норму. Не знаю як у кого, але у мене все залишилося як і раніше: (.
А взагалі дану вкладочка зручно використовувати для моніторингу системи, так як всі важливі показники завжди на виду.
За допомогою вкладки "S.M.A.R.T." Ви зможете за пару секунд призвести тест свого жорсткого диска (якщо він підтримує дану систему). Перевіряється час відгуку, наявність помилок читання / запису, температура і т. п.
Статистика
Ну і остання вкладка ("Графіки"), дозволяє побачити майже всі процеси, пов'язані зі зміною швидкості обертання кулерів, температури або вольтажу в системі.
Потрібно тільки вибрати у випадаючому віконці, що аналізувати, а потім відзначити компоненти, зміни в яких потрібно відстежувати.
Ефективно використовувати всі можливості SpeedFan можуть тільки володарі порівняно нових комп'ютерів (на них орієнтується виробник). Однак навіть користувачі старих систем зможуть знайти в програмі досить вдалий інструмент для моніторингу. SpeedFan може стати тим порадником, який підкаже, який з компонентів комп'ютера працює некоректно. Отже, замінивши який, можна буде запобігти таких плачевних ситуацій як втрата даних і вихід з ладу комплектуючих.
Обсуждение:
файла
добавления
SpeedFan