Програми для читання електронних книг
Ми порівняли лідерів серед читачів електронних книг. Переважна більшість підтримує відкриття книг у форматах fb2, epub, txt, rtf, doc, epub і іноді djvu і pdf, а також має функції плавного скролінгу і масштабування шрифтів зі змінними колірними схемами, відкривають книги відразу з архівів zip, rar і arj.
Але основне їх - зробити процес читання з ПК максимально комфортним для очей. Давайте розбиратися разом, чим же відрізняються читалки між собою?
Загальні відомості:
В читалці Calibre відразу сподобався зрозумілий інтерфейс і вбудована система пошуку і сортування книг за ключовими словами і форматами. Програма перегляду позиціонує себе як інструмент для управління бібліотекою книг з широкими можливостями пошуку і сортування. При всьому цьому, в Калібр вбудована система пошуку по великим мережевим бібліотекам і книжковим магазинам, включаючи кілька російськомовних. Ложка дьогтю - всі книги які ми знаходили подібним способом, були недоступні для завантаження з інтерфейсу програми, можна було тільки в браузері відкрити сторінку з книгою, але може бути вам пощастить більше.
Крім того, програма має велику кількість налаштувань візуального оформлення читається книги, конвертування з урахуванням величезної кількості параметрів тексту, які тільки можна придумати. Автори не забули реалізувати можливість синхронізації і експорту вмісту бібліотеки в спеціалізовані формати електронних книг-досить вибрати модель наявної Електронної читалки в початковому Майстрі і навіть якщо у вас Amazon Kindle з оригінальною прошивкою, ніяких проблем з сумісністю не виникне. Калібр посів перше місце в нашому рейтингу як Найкращий читач електронних книг.
Повний огляд &187;Читалка імітує звичний вигляд розкритої книги з плавним перегортанням і масштабуванням розміру шрифту. Присутні широкі налаштування відображення книги для читання, як у вигляді безперервного тексту, так і у вигляді звичайного перегортання сторінок. Кількість доступних користувачеві налаштувань дуже сильно поступається таким монстрам як Calibre і вони в основному стосуються візуального оформлення. Саме через це він має дуже привабливий зовнішній вигляд відразу після установки без додаткових рухів тіла, оскільки читалка оптимізована і явно створювалася спочатку для електронних книг, планшетів та інших мобільних пристроїв.
Серед додаткових можливостей - додавання книг в архівах, запис книг в mp3 для прослуховування в плеєрі і читання різними голосами, які залежать від вибору модуля. Всі типові функції типу закладок, пошуку по тексту, запам'ятовування списку раніше відкритих файлів і підтримки російської мови, присутні. Так само є можливість доступу до онлайнових каталогів, для яких знадобиться окрема авторизація і доступ до Інтернет.
Повний огляд &187;Перша з програм нашого огляду, яка створена саме для озвучування електронних книг, власне про це нам говорить навіть назва програми. Серед особливих функцій, про які потрібно згадати - читання вголос документів різних форматів, буфера обміну, текстових файлів, а так само збереження в аудіо файл формату WAV і MP3.
Інтерфейс дозволяє управляти процесом читання з системного трея, підлаштовуючи під себе швидкість, тембр і гучність мови а так само самі голоси дикторів. Перетворення мови в текст виконується голосовими движками Speech Api як вбудованими в операційну систему Windows від компанії Microsoft, так і встановлюються окремо.
Відразу з коробки, Балаболка читає жіночим голосом Irina, але незважаючи на специфічну манеру відтворення, вже після 5 хвилин прослуховування йде відчуття що ти розмовляєш з мікрохвильовкою. Текст цілком помітний, абзаци і розділові знаки виконуються бездоганно, але ось з наголосами іноді виникають казуси - тут можна тільки порадити гратися з голосовими двигунами і голосами дикторів.
Крім того, в Балаболку вбудовані багато дрібних, але зручних інструментів для роботи з книгами - порівняння файлів, перевірка орфографії і навіть вбудований перекладач Google, які стануть в нагоді при роботі з книгами і документами на іноземних мовах.
Один з лідерів - Ice Book , володіє зручним інтерфейсом і цікавою технологією скролінгу, який можна підлаштовувати під зручну швидкість читання, набором шаблонів з різними шрифтами, включаючи нічний режим, інтервалами і шкурками, міняють зовнішній вигляд, вбудованим синтезатором мови і безкоштовною версією без реєстрації і смс для жителів колишнього СРСР.
Але це далеко не всі можливості, присутня можливість організації книг в колекції і підключення зовнішніх бібліотек, читання формату pdf, а також html, TXT, DOC docx. Крім пошуку і сортування за автором, назвою і ключовими словами, можна створювати відео книги на DVD дисках або записувати Avi файли для читання книги, наприклад на DVD програвачі!
Повний огляд &187;ALReader представляє з себе більш просунуту читалку ніж BookSeer, вельми нагадує Cool Reader і Ice Book Reader за зовнішнім виглядом, але істотно поступається останнім за можливостями налаштування інтерфейсу. Начебто можна легко поміняти шрифт, його колір, інтервали і обробку абзаців, але відсутність встановлених шаблонів змушує витрачати на це досить багато часу і не викликає тяги до експериментів.
Більшість стандартних функцій читалки присутній, в тому числі наявність авто прокрутки тексту. Правда змусити AlReader скролити зверху вниз (а не зліва - направо) у нас не вийшло, це може бути мінусом для звикли читати книгу у вигляді нескінченного "сувою". В іншому звичайна читалка, зі звичним набором функцій і відкриваються форматів, але без інструментів управління бібліотекою та інших розширених можливостей.
Повний огляд &187;IceCream Ebook Reader - безкоштовна програма читання з екрану комп'ютера, по функціоналу нагадує простенький BookSeer, але з більш приємним інтерфейсом, в якому чітко простежується принцип - нічого зайвого в читалці бути не повинно.
У головному вікні всього лише три кнопки - бібліотека, додати книгу і додати папку з книгами. Тут же знаходиться список книг з іконкою обкладинки, автором і датою додавання. Приємно, розробники передбачили наявність декількох профілів оформлення для різних режимів читання-День, ніч і сепія з можливістю вручну вибирати шрифт, розмір і його колір. Більше ніяких параметрів для настройки не передбачено, але може воно і на краще, адже більше нічого не завадить скоріше приступити до читання улюбленої книги.
Входить в програми читання книг з простим інтерфейсом і абсолютно не вимоглива до ресурсів, БукСир працює прямо з флешки, на відміну від інших наворочених родичів, представлених в нашому огляді.
Для читання нам знадобиться створити каталог, а вже потім додавати в нього завантажені раніше книги. Після додавання в каталог, книги можна буде сортувати по параметру Автор і Тема, але що дуже зручно - наприклад при додаванні історичної літератури, BookSeer автоматично присвоїв книгам тему "Історія", це дуже спростить сортування і пошук великої кількості літератури. Крім того, розробники додали інструмент пакетного перейменування файлів, наявність якого вже точно не є нормою для електронної читалки, але дуже спростить життя бажаючим навести порядок в бібліотеці, що складається з великої кількості книг.
У самому додатку можна змінювати тільки фон документа і шрифт, більше ніяких наворочених функцій і ефектів, що пожирають ресурси процесора і оперативної пам'яті, просто немає. Відмінно підійде для використання на застарілих комп'ютерах і буде радувати своєю швидкодією і функціоналом, невимогливих до зовнішнього вигляду, користувачів.