Програми для діагностики комп'ютера

Всього проголосувало: 5 . Рейтинг: 4.4 від 5

Тут зібрані кращі платні і безкоштовні програми для діагностики комп'ютера. Вони допоможуть вам знайти несправність в апаратній частині, вирішити проблеми з програмною частиною ПК, а також вчасно помітити, що процесор, жорсткий диск, оперативна пам'ять або відеокарта працюють неправильно. Крім того, Ви зможете протестувати свій ноутбук або системник на продуктивність і порівняти з результатами інших користувачів!

Загальний рейтинг
Загальні відомості
функціонал
Сумісність з компонентами

Загальні відомості:

Ліцензія
Російська мова
Рейтинг

Функціонал:

Загальна Діагностика ПК
виправлення помилок
тест продуктивності комп'ютера
тест стабільності системи
перевірка швидкості обертання кулера
вимірювання температурних показників
запис результатів тестів у текстовий файл
Рейтинг

Сумісність з компонентами:

визначення комплектуючих комп'ютера
перевірка відеоадаптера
перевірка центрального процесора
тестування Вінчестера і SSD
тестування оперативної ПАМ'ЯТІ
Рейтинг
оцінка: 10 /10

Прискорювач Комп'ютера-популярна програма, створена для усунення помилок операційної системи і прискорення роботи ПК в цілому. Вона не підходить для аналізу заліза і моніторингу температури компонентів на материнській платі, але відмінно впоратися з різним сміттям, який накопичується на диску і в ОС в процесі експлуатації.

Утиліта також чистить кеш, реєстр і допомагає швидко прибрати з автозапуску непотрібні додатки. Від найближчого конкурента в особі CCleaner софт відрізняється простотою і наявністю скрипта автоматичного запуску сканування. Також, за заявами фахівців, цей продукт трохи безпечніше в руках недосвідчених користувачів.

Функції Прискорювача:

  • Легке та швидке очищення компонентів системи від сміття;
  • Поліпшення стабільності роботи комп'ютера і швидкості завантаження;
  • Можливість комплексного зниження навантаження на процесор, ОЗУ, Накопичувачі.
Повний огляд &187;
оцінка: 10 /10

Advanced SystemCare також відмінно підходить для моніторингу та діагностики роботи Windows 10 – XP в комплексі. Додаток автоматично шукає сміття і несправності, виводить поточні неполадки на екран і пропонує впоратися з ними за один клік. Крім стандартної чистки кеша, реєстру, виправлення ярликів, управління автозапуском, програма містить доповнення для пошуку і видалення дублікатів, великих файлів (особливо актуально для SSD диска), оновлення ПЗ, апаратної оптимізації.

У професійній версії також вбудований повноцінний antivirus із захистом браузера, можна налаштувати розблокування ноутбука по обличчю, підключити доповнення для тонкої настройки конфігурації ОС, оновлення драйверів, компонентів directx, інших модулів, видалення не видаляється програмного забезпечення і т.д. єдиний мінус, мабуть, у відсутності можливості протестувати обладнання на працездатність і загальний стан.

Особливості Advanced SystemCare:

  • Можливість перевірки комп'ютера на предмет сміття, помилок, непотрібних файлів;
  • Наявність додаткових утиліт для тонкої настройки системи і підтримки її стану;
  • Платна версія містить антивірус, інструменти для захисту даних користувача від крадіжки.
Повний огляд &187;
оцінка: 9.7 /10

Hiren's BootCD являє собою завантажувальний образ для запису на USB флешку або диск CD/DVD. Він незамінний, якщо ваш комп'ютер ноутбук не завантажується далі BIOS, Windows вибиває синій екран смерті або просто «наглухо висне» під час старту. У комплект завантажувального образу входять утиліти для тестування практично всіх комплектуючих, крім блоку живлення, який проблематично перевірити програмними методами.

Це програми тестування процесора, моніторингу помилок hdd різних виробників, інструмент тестування оперативної пам'яті, додатки для відновлення інформації, створення образів розділів, розбивки жорсткого диска, відновлення пароля системи і міні завантажувальний образ Windows, що дозволяє швидко скопіювати ваші важливі файли на флешку.

Переваги та недоліки Hirens BootCD:

  • Пакет призначений для фахівців-новачок може не розібратися;
  • Запускається тільки з оптичних приводів або завантажувальних флешок;
  • Містить набір для проведення тестів працездатності всіх важливих комплектуючих ПК;
  • Наявність багатьох утиліт тестування персонального комп'ютера з цієї збірки в завантажувальної ОС Windows, що входить до складу збірки.
Повний огляд &187;
оцінка: 9.3 /10

AIDA64 (быший Everest) - Універсальне додаток, що дозволяє дізнатися, що всередині вашого ПК, не виробляючи візуальний огляд, а також провести навантажувальне тестування процесора, відеокарти, оперативної пам'яті, дисків, визначити стан монітора. Крім того, Аїда повідомить вас про ймовірність перегріву ЦП, чіпсета, графічного процесора, мостів – Програма збирає інформацію з датчиків обладнання для визначення температури, напруги, швидкості обертання вентиляторів.

Додаток також є своєрідною паличкою-виручалочкою для фахівців в області ремонту, оскільки постачає користувача вичерпною інформацією про залізо і його стан. Не вистачає, мабуть, тільки бенчмарка для визначення продуктивності відеокарти в 3D іграх, а також швидкості жорсткого диска. Крім того, Ви отримуєте дані про версії і роботі всіх систем, підсистем, аж до версії BIOS, UEFI. Завдяки універсальності інструмент виграє у конкурентів, таких як програма SIW та інші.

Переваги AIDA64:

  • Являє собою інструмент "все в одному", здатний повністю або частково замінити утиліти Speccy, CoreTemp, HDDScan, Memtest, CrystalDiskInfo, CPU-Z і GPU-Z і ін;
  • Контроль температури, швидкості обертання вентиляторів, в режимі простою і під навантаженням, інтегрований стрес-тест і System performance test;
  • Швидке отримання повної інформації про програмної та апаратної частини вашого комп'ютера або ноутбука у вікні System information.
Повний огляд &187;
оцінка: 9.3 /10

SiSoftware Sandra ще один чудовий тест загальної продуктивності машини та кожного пристрою окремо. Тут можна тестувати параметри процесора, оперативної пам'яті, жорсткого диска, дисководів, відеокарти, звукової карти, модемів, миші і клавіатури десятками різних алгоритмів. Вибір чи не найбільший серед усіх спеціальних діагностичних програм. Доступний сканер апаратури і програмної частини на комп'ютері Windows. Останній включає аналіз всіх компонентів, аж до служб, бібліотек Directx, OPenGL і т. д.

Sandra дозволяє проводити діагностику підключених пристроїв, доступний тест стабільності системи після включення, аналізується енергоспоживання, всі Параметри швидкодії, аж до швидкості файлової системи. Програма генерує звіти в зручному вигляді і проводить дійсно детальну діагностику. Тести Сандри однозначно сподобаються професіоналам.

Особливості Sandra:

  • Наявність всіх інструкцій для грамотного проведення процедури діагностики;
  • Тестування всіх компонентів ПК разом і окремо, виявлення будь-яких дефектів і проблем;
  • Багато службових утиліт та налаштувань для оцінки та моніторингу стану в режимі реального часу.
Повний огляд &187;
оцінка: 9 /10

Victoria HDD – відома утиліта для діагностики жорсткого диска на предмет помилок і збійних секторів. Раніше випускалася тільки під DOS, але зараз розробники знову взялися за розвиток проекту, тому Вікторія вийшла під Windows (в тому числі у версії, що працює без установки Victoria Portable) і регулярно оновлюється.

Утиліта вміє перевіряти поверхню накопичувачів і відновлювати биті сектора за допомогою функції Advanced Remap, запитувати параметри S. M. A. R. T, а також виконувати ряд інших тестів механіки та електроніки диска, а також тонко налаштовувати його параметри. Наприклад, міняти швидкість обертання шпинделя, щоб домогтися більшої тиші в роботі.

Можливості Вікторії:

  • SMART діагностика і перевірка поверхні HDD, SSD, флешок і всіх інших носіїв;
  • Програмний скидання диска, настройка кешування та інших елементів конфігурації « "лікування" збійних секторів;
  • Версія контролера не має значення можна діагностувати як IDE, так і SATA Вінчестери;
  • Ведення логів СМАРТ, виконання самодіагностики, запуск в різних режимах (з під БІОСа або в Віндовс).
Повний огляд &187;
оцінка: 8.7 /10

MemTest86 – ще одна утиліта з багатою історією, що володіє примітивним інтерфейсом, але величезною практичною користю. Як і Victoria, МемТест можна запустити з-під Windows і Dos. Однак функції інструменту інші. MemTest перевіряє оперативну пам'ять, завантажуючи її будь-якою кількістю циклів перезапису. Також тестується кеш ОЗУ.

Вважається, що, якщо «планка» пам'яті, яку ви хочете перевірити, успішно пройшла 3 цикли (300% в програмі), то з нею все в порядку. Ще, як бонус, утиліта виводить на екран трохи системної інформації-частоти ядра CPU, всі відомості про випуск вашої оперативки, вміє проводити бенчмарк пам'яті. Рекомендується тестувати плашки по одній, в одному і тому ж слоті.

Переваги MemTest:

  • Крос-платформа, висока надійність;
  • Легкість тестування оперативної пам'яті ПК або ноутбука;
  • Вбудований бенчмарк, повне відображення інформації про кожного з модулів пам'яті.
 
Повний огляд &187;
оцінка: 9 /10

FurMark – він же, в народі, «волохатий бублик» - бенчмарк і сервіс для тестування відеокарт. При запуску тесту Фурмарк буде поступово збільшувати навантаження на графічний адаптер, доходячи до гранично допустимої для процесора відеокарти. Як правило, програму використовують оверлокери, щоб перевірити, на що здатна умовна NVidia Geforce GTX 2090 після розгону відеочіпа. 

Також програму шанують майстри з ремонту комп'ютерної техніки, перевіряючи графічний чіп після ремонту. До речі, якщо ви збираєтеся стати щасливим володарем БУ відеокарти або ноутбука з потужним відео, фахівці рекомендують хоча б години 2-3 «поганяти» машину на FurMark. Це дозволить побачити, що ресурс компонента закінчується (при появі артефактів) і виявити приховані недоліки охолодження.

Можливості ФурМарка:

  • Повна перевірка відеопам'яті та графічного ядра вашого ПК;
  • Утиліта допомагає визначити продуктивність відеокарти;
  • Працює як тест стабільності «відухи» після розгону.
Повний огляд &187;
оцінка: 8.7 /10

3dmark Benchmark – ще одна з відомих безкоштовних програм тестування відеокарти. Також має платну версію. Софт випускається компанією futuremark, яка також розробляє загальний тест продуктивності комп'ютера PCmark і ряд інших діагностичних програм. 3DMark ж проводить виключно оцінку продуктивності графіки. Серед найближчих аналогів софта хотілося б відзначити GPU Caps Viewer і OCCT GPU. 

Інструмент включає ряд тестів, в основі яких лежить рендеринг тривимірних сцен. Кожен з тестів відповідає за певний компонент роботи графіки. Детальніше про них можна прочитати на офіційному сайті розробника програмного забезпечення. Варто відзначити, що час тесту досить тривалий і ПК навантажується по максимуму. Значить, перед запуском тестування комп'ютера, щоб уникнути поломки вам варто перевірити охолодження і освіжити шар термопасти, щоб не допустити перегрів.

Переваги 3дМакр:

  • Містить кілька власних тестів для встановлених на комп'ютері відеокарт GeForce, Radeon, MSI і т. д.;
  • Вимірює продуктивність відео будь-яких ноутбуків і домашніх ПК за просунутими алгоритмами.
Повний огляд &187;
оцінка: 8.7 /10

Cinebench R15 – відмінний тест продуктивності комп'ютера в тривимірних додатках. Навантажує відеокарту і пул всіх ядер ЦП, змушуючи крильчатку процесорного кулера обертатися з максимальною швидкістю. В цілому допомагає встановити базові характеристики комп'ютера і показує його загальне місце в світовому рейтингу після проходження тесту. Для оверлокерів-це мало не базовий тест, а для звичайних користувачів - корисна програма. Її найближчі аналоги-PassMark Performance Test і Fresh Diagnose.

Повний огляд &187;
оцінка: 8.7 /10

CPU-Z – маленька, але неймовірно корисна «софтина» для виміру всіх параметрів процесора. Також відображає інформацію про оперативну пам'ять, відеоадаптер, материнську плату. Цікава тим, що дані розписані дуже докладно. Крім того, функціонал утиліти передбачає вбудований бенчмарк і не простий. Ви можете відразу вибрати будь-який процесор подібного класу в випадаючому меню і дізнатися різницю в показниках продуктивності в фактичному тесті. Якщо вас цікавить тільки бенчмарк, можете вибрати PC Wizard від цього ж розробника.

Повний огляд &187;
оцінка: 8.3 /10

SpeedFan - невелика утиліта, здатна відстежувати температурні показники свого ПК і, при необхідності, змінювати швидкість обертання вентиляторів через налаштування. Ще у вікні програми доступний перегляд характеристик процесора, материнської плати (частоти, графіки завантаження, назва чіпсета і т.д.). В цілому виводиться корисна інформація про комп'ютер і нічого зайвого.

Повний огляд &187;
оцінка: 8.3 /10

Core Temp – неймовірно компактна утиліта для контролю за температурою процесора. Відстежує загальну температуру кристала і кожного ядра окремо. Показує інформацію про систему: сокет, модель ЦПУ, частоти, технологію, шину. Відображає мінімальну, максимальну, середню і поточну температуру.

Головний плюс в можливості постійного моніторингу завдяки інтеграції іконки в системний трей і автозавантаження. При перегрів утиліта буде відправляти вам повідомлення зі звуком. Сигнал допомагає зрозуміти, що пора б зупинитися з розгоном або знизити налаштування графіки в грі.

Повний огляд &187;
оцінка: 7.7 /10

CrystalDiskMark-бенчмарк для визначення швидкодії жорстких дисків, показує швидкість читання і запису SSD. Скріншоти з цього додатка ви можете знайти в переважній більшості відгуків про популярних твердотільних накопичувачах. Интерефейс інструменту гранично простий. Ви просто вибираєте потрібний диск в випадаючому списку і тиснете кнопку All, щоб запустити всі тести. Через якийсь час скріншотом можна вже ділитися. 

Повний огляд &187;
оцінка: 7.7 /10

Розробник Норіюкі Міядзакі також випускає програму CrystalDiskInfo, яка показує помилки системного розділу, якщо він почав виходити з ладу. Результати тестування в ній допоможуть визначити, що диск несправний і задуматися над покупкою нового.

Найцікавіший показник у вікні утиліти - Здоров'я диска. Якщо ви бачите, що воно почало стрімко падати (якщо не забороняти програмі інтеграцію в автозавантаження, вона про це сповістить), час зайнятися вибором наступного вінчестера. Природно, програма показує Smart дані, версію прошивки і інші дані диска.

Повний огляд &187;
оцінка: 7.7 /10

NVIDIA Inspector – фірмова утиліта від компанії NVIDIA. Призначена для моніторингу температури, напруги на мікросхемах відеоадаптера, частот, на яких працює відеочіп. Показує дуже детальну інформацію. За функціоналом знаходиться на одному рівні з популярною GPU-Z від розробника CPUID. Програма досить непогана, але її аналоги у вигляді GPU Shark, Prime95 в деяких компонентах виглядають краще.

Повний огляд &187;
оцінка: 7.7 /10

HWiNFO не підійде для стресового тестування, відстеження неполадок та інших складних завдань. Головна функція програми-Перегляд даних апаратної складової ПК. Одним словом, вона створена для ідентифікації процесорів, материнських плат, відеокарт. У Програми невибагливий інтерфейс, але досить велика база, завдяки якій вдається впізнати всі компоненти.

Також від неї є прок під час первинної діагностики при збоях - у вікні HWiNFO відображаються температурні, частотні показники, напруги на всьому, крім виходів БП, а також Швидкість обертання кулерів. Якщо щось із цього не в нормах, можна відразу визначити, на який компонент звертати увагу.

Повний огляд &187;