Як оцифрувати відеокасету?

Всього проголосувало: 5 . Рейтинг: 4.4 із 5 1
Ера касет формату vhs пройшла вже досить давно, а фільми (серіали, кліпи) будь-якого року випуску тепер можна знайти в цифровому вигляді. Інша справа, якщо на касеті з плівкою для цифрового відеомагнітофона залишилася запис важливого сімейного події - з плином часу якість картинки погіршиться, а магнітна плівка і зовсім зіпсується. Але, якщо запис вам дійсно важлива, краще швидше подбати про її перенесення на жорсткий диск. Допоможе будь-який описаний нижче метод оцифровки.

У цій інструкції ми розглянемо дві програми для оцифровки за допомогою комп'ютера або ноутбука. До їх переваг відноситься інтуїтивно зрозумілі меню, російськомовний інтерфейс, хороша якість і висока швидкість роботи. Крім ПО для операційної системи Windows 7 – 10, вам знадобиться обладнання: відеоплеєр з виходом для аналогового сигналу, відеокарта з ТВ-тюнером або спеціальна плата відеомонтажу (usb-пристрій) відеозахоплення і хороший кабель для підключення. Також необхідно, щоб звукова карта комп'ютера мала аналоговий вхід, а для графічних адаптерів старого зразка знадобиться S-video перехідник. 
Оцифровка відеокасет домашніх умовах починається з підключення джерела до ПК. Якщо буде використовуватися USB-пристрій, то воно підключається як проста флешка. У випадку з ТВ-тюнером і картою потрібно буде виконати більше число маніпуляцій. Для початку встановлюємо плату в pci (pcie)-роз'єм на материнській платі, а потім слід підключити відеомагнітофон. 
для цього можна використовувати більш універсальний RCA або кабель S-Video (якість відео буде вище, але для передачі звуку знадобиться ще один провід). Часто тюнери не дозволяють записувати аудіо, тому може додатково знадобитися кабель зі штекером 3,5 мм в одного боку і RCA – з іншого. У випадку з RCA-кабелем все зрозуміло-необхідно підключити його до аналогових виходів плеєра (гніздо жовтого кольору - відеоканал, а що залишилися - для аудіоканалу).

Як оцифрувати відеокасету в домашніх умовах за допомогою програми Movavi Video Suite?

Особливості програми

Відеоредактор Movavi-це потужний і зручний інструмент для якісного монтажу. Він дозволяє записати відео, обрізати (склеювати) окремі фрагменти кліпу, додавати фонову музику, застосовувати ефекти переходів, фільтри і титри, пропалювати кінцевий файл на dvd диск в необробленому вигляді або перекодувати відеозапис для мобільних пристроїв. Додаток може захоплювати відео з різних джерел і відрізняється широкими можливостями конвертації відео (підтримуються всі сучасні формати файлів). Після запуску відкривається стартове вікно (показано на зображенні).

Вибір пристрою захоплення

Вибираємо пункт «захоплення з камер, ТВ-тюнерів, VHS» після чого на екрані з'явиться вікно з параметрами. Якщо джерело сигналу правильно підключений до системного блоку, то воно відобразиться в випадаючому списку в правому верхньому куті. 

Меню налаштувань і початок запису

У цьому ж вікні відображається дозволу і частота зображення, пристрої захоплення аудіо. Трохи нижче можна вибрати відповідну назву файлу і папку призначення (не забудьте попередньо перевірити кількість вільного місця жорсткому диску). Залишається вибрати "почати захоплення" і через деякий час ви отримаєте готове оцифроване відео! 

Оцифровка відеокасет вдома в AVS Video Editor

Переваги варіанту оцифрування

Цей редактор відрізняється функціональністю, зручністю і невисокими вимогами до персонального комп'ютера (частота процесора, кількість оперативної пам'яті). Він популярний, як серед досвідчених користувачів, так і серед новачків. В наявності безліч фільтрів і режимів, що дозволяють підвищити якість зображення, а також цілий ряд інструментів для роботи з відео. 
також за допомогою цієї програми ви переведете старі відеозаписи в цифровий формат mpeg2 – mpeg4, не використовуючи якесь спеціальне програмне забезпечення і уникнувши розсинхронізації відео. Початковий екран програми складається з часової шкали з доріжками, вікна попереднього перегляду у верхній правій частині та панелі меню посередині. 

Вибір джерела

При натисканні на меню «захоплення з камери» запуститься «AVS Video Recorder», а на екрані відобразиться окреме вікно редактора. У правій його частині знаходиться панель з трьома вкладками. У першій з них відображається інформація про джерело і параметри відеозахоплення. Наприклад, є можливість вказати папку, в якій з'явиться запис, отримана в процесі оцифровки відео.

Налаштування і старт захоплення

У вкладці «Планувальник» є можливість виконати більш зручну настройку зображення для полегшення подальшої обробки, провести вирівнювання звуку. Наприклад, розділити захоплене відео на окремі файли, вказати параметри зупинки захоплення (за часом або обсягом файлів) або вибрати дії, які потрібно виконати після оцифровки (вимикання ПК, перехід в сплячий режим). Для старту вибираємо «почати захоплення відео». 

Як ви бачите, перенести записи зі старих касет на цифровий носій досить просто – головне, щоб у вас був відеомагнітофон і комп'ютер. Сучасні програми для захоплення відео дають можливість виконувати оцифровку касет швидко і якісно.